Ciężarowe samochody dostawcze znajdują się w trasie niezależnie od pory roku lub dnia czy panujących warunków atmosferycznych. Ich kierowcy często zmagają się z upałem, ulewnym deszczem, gęstą mgłą czy gołoledzią. Trudne warunki atmosferyczne w znaczący sposób wpływają na pogorszenie widoczności, a ta stanowi o bezpieczeństwie zarówno osoby prowadzącej tira, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Warto więc pomyśleć nad dodatkowymi reflektorami.

Mocne światło

Lampa zespolona, jaka stanowi główne źródło światła w samochodach ciężarowych, doskonale spełnia swoje zadanie, jednak dla poprawy widoczności na drodze można zamontować dodatkowe reflektory. Niemal każda hurtowni części tir posiada w swoim asortymencie odpowiednie produkty pozwalają znacznie poprawić widoczność na drodze niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Duża różnorodność tego typu lamp sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zarówno jeśli chodzi o sam kształt reflektorów, jak i źródło światła czy sposób mocowania. Podczas poszukiwania odpowiedniego produktu należy jednak wybierać tylko te lampy, które emitują światło nie męczące wzroku kierowcy – w przeciwnym razie zamiast zwiększać bezpieczeństwo podczas jazdy, mogą one przyczynić się do powstania groźnych sytuacji. Oczywiście takie dodatkowe źródła oświetlenia powinny być zamontowane w sposób nie oślepiający innych użytkowników drogi.

Więcej światła to większe bezpieczeństwo

Dalekosiężne reflektory do samochodów ciężarowych oświetlają większy odcinek drogi przed samochodem, przez co kierowca szybciej może zauważyć ewentualną przeszkodę, a dzięki temu ma więcej czasu na reakcję. Wyhamowanie kilkudziesięciotonowego tira z załadowaną naczepą nie jest łatwym zadaniem, dlatego im dłużej będzie trwało, tym bezpieczniej i dla osoby prowadzącej ciężarówkę, i dla innych kierowców. Takie reflektory sprawdzą się nie tylko po zmroku, ale również w ulewnym deszczu bądź we mgle – mocne światła gwarantują, że inni kierowcy wcześniej zauważą nadjeżdżającego z naprzeciwka tira.